اعتباری: تراکتور در دفاع تیمی مشکل دارد/دنیزلی پروفسور فوتبال نیست، او باید مربی تبریزی کنارش باشد

اصغر اعتباری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد شکست سنگین تراکتور مقابل استقلال در هفته نهم لیگ برتر، اظهار داشت: متأسفانه روز گذشته شکست سختی خورد و  این به ضعف سرمربی تیم برمی‌گردد چرا که ۹ هفته از فصل جدید گذشته و او هنوز تیم را نشناخته است. نسبت به بازی قبلی ۴، ۵ تغییر داشت که کمتر مربی ایرانی چنین کاری می‌کند. تراکتور در دفاع تیمی مشکل دارد، در خط هافبک و بازی‌سازی مشکل دارد، در خط حمله مهاجمان از هم حمایت نمی‌کنند، به نظر من دنیزلی باید یک مربی خوب تبریزی را به کادر فنی تراکتور اضافه کند.

وی تصریح کرد: دنیزلی شناختی از لیگ ایران ندارد، او اگر می‌خواهد در شهر ما موفق باشد باید یک فرد مجرب از تبریز را به تیمش اضافه کند. مربیانی در تبریز هستند که به لحاظ دانش کمتر از دنیزلی نیستند، به عنوان مثال احد شیخ لاری می‌تواند بهتر از دنیزلی باشد اما سرپرست تیم است. ما به داشته‌های خودمان بها نمی‌دهیم و حیف از آن همه تماشاگری که روز گذشته به ورزشگاه رفته بودند.

پیشکسوت تیم تراکتور تبریز ادامه داد: تراکتور دیروز انسجام دفاعی نداشت و جناح راست این تیم هم تقریباً خالی بود، بازیکنان در دفاع تیمی مشکل داشتند، اسدی و ایمانی هافبک میانی هستند اما از اسدی در دفاع وسط استفاده شد،‌ در صورتی که از خانزاده و سلیمی می‌توانستند در این پست استفاده کنند. اسدی یکی از بهترین هافبک‌های میانی فوتبال ایران است که می‌تواند در تیم ملی هم فیکس بازی کند اما از او در دفاع وسط استفاده شد در حالی که نباید یک هافبک میانی را در این پست قرار داد چون با اصول دفاع آشنا نیست.

اعتباری اظهار داشت: به نظر من مهری که فصل گذشته بهترین بازیکن ماشین‌سازی بود خیلی بهتر از شجاعی و دژاگه است اما الان روی نیمکت تراکتور به عنوان بازیکن ذخیره می‌نشیند. او یک بازیکن شوت‌زن، توپ‌گیر و بازی‌ساز است و باید بیشتر از او استفاده شود. دنیزلی یک روز شجاعی را از ابتدا در ترکیب قرار می‌دهد، یک روز از اواسط بازی و یک روز در دقایق پایانی از او استفاده می‌کند. شجاعی بازیکن خوب و باشخصیتی است اما فوتبالش تمام شده است در خط میانی باید از یک بازیکن جنگنده و توپ‌گیر استفاده کرد. یک هافبک هر چقدر هم بازی‌ساز باشد اگر نتواند توپ‌‌گیری کند فایده‌ای ندارد و تیم ۱۰ نفره می‌شود. 

وی در خصوص مشکلات خط حمله تراکتور تصریح کرد: مهاجمان تراکتور بیشتر تک‌روی می‌کنند تا کار تیمی و من عدم نتیجه‌گیری تیم را بیشتر ضعف دنیزلی می‌دانم، در هفته‌های بعد خواهید دید استقلال به هیچ تیمی نمی‌تواند ۴ تیم بزند، تراکتور در عمق دفاع مشکل داشت که این نتیجه ثبت شد. دیاباته مهاجم کندی است و وقتی سه گل می‌زند نشان می‌دهد که تیم مقابل در دفاع تیمی مشکل دارد، اصلاً فیزیک بدنی او به مهاجم نمی‌‌خورد و در بازی‌های بعد خواهید دید که نمی‌تواند این گونه گلزنی کند البته استقلال با استراماچونی روز به روز بهتر می‌شود در مجموع من باخت دیروز را بیشتر ضعف تراکتورسازی می‌دانم تا بازی و قدرت استقلال.

کارشناس فوتبال تبریز در مورد اینکه در بازی روز گذشته چه نتیجه‌ای می‌توانست عادلانه باشد،‌ عنوان کرد: اگر دیاباته در صحنه‌ای که روی مظاهری خطا کرد اخراج می‌شد شاید حتی نتیجه ۴ بر ۲ برعکس می‌شد، به نظر من نتیجه عادلانه می‌توانست یک بر یک یا ۲ بر ۲ باشد اما تراکتور بی‌محابا حمله می‌کند و وقتی توپ را لو می‌دهد ساختار دفاعی این تیم زود تشکیل نمی‌شود برای همین ۴ گل وارد دروازه این تیم شد. به نظر من دفاع تراکتور مثل پنیر سوئیسی بود.

وی در مورد اینکه آیا با حضور دژاگه تراکتور می‌توانست عملکرد بهتری مقابل استقلال داشته باشد،‌گفت: خیر، به نظر من اگر دژاگه هم وارد زمین می‌شد نمی‌توانست کاری کند چون استقلال تیم شادابی است، تعویض‌های دنیزلی بی‌معنا بود و او در چینش تیمش مشکل دارد.

اعتباری در خصوص بازی این هفته تراکتور مقابل سپاهان،‌گفت: این بازی، بازی سختی خواهد بود اما در این چند روز فرصت وجود دارد که تیم را دوباره بسازند، باید بازی روز گذشته و همچنین بازی مقابل نفت آبادان را به خوبی آنالیز کنند و نقاط ضعف تیم را برطرف کنند، سپاهان تیم بسیار خوبی است و با توجه به اینکه عمل دفاع تراکتور مشکل دارد مهاجم برزیلی سپاهان می‌تواند خطرناک باشد. باید برای بازی با سپاهان ساختار دفاعی را درست کنند. فکر می‌کنم تراکتور می‌تواند در نقش جهان یک امتیاز از سپاهان بگیرد به شرط اینکه دنیزلی به حرف مشاورانش گوش بدهد و ساختار دفاعی را درست کند. متأسفانه تراکتور یک کمیته فنی کاربلد ندارد. دنیزلی پروفسور فوتبال نیست او یک مربی معمولی است و بهتر است که از یک مربی کاربلد تبریزی در کنار خودش استفاده کند که با فوتبال تبریز و ایران آشنا باشد در این صورت تراکتور می‌تواند جزو سه تیم برتر لیگ قرار بگیرد.

انتهای پیام/

نوشته اعتباری: تراکتور در دفاع تیمی مشکل دارد/دنیزلی پروفسور فوتبال نیست، او باید مربی تبریزی کنارش باشد اولین بار در اخبار ورزشی. پدیدار شد.