غلامی: عملکرد هندبال در قطر قابل دفاع بود/ لژیونرها بودند، شرایط تغییر می‌کرد

مصطفی غلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درمورد عملکرد تیم ملی هندبال ایران در رقابت‌های انتخابی المپیک و کسب عنوان پنجم این پیکارها اظهار داشت: تیم ملی ایران بدون لژیونرهایش تمرینات خود را شروع کرد. لژیونرها تنها یک هفته قبل از شروع مسابقات به تیم ملی اضافه شدند و هماهنگی آنها با سایر بازیکنان کم بود.

وی ادامه داد: کادر فنی تیم ملی برنامه‌ریزی درستی برای استفاده از بازیکنان داشت. سرمربی تیم ملی، جوانان خوبی را به ترکیب تیم ملی اضافه کرد و در کنار آنها از حضور بازیکنان باتجربه بهره برد. ای کاش لژیونرها شرایطی داشتند که می‌توانستند کمی زودتر به تیم ملی بیایند، اما با این حال هم عملکرد هندبال ایران در رقابت‌های انتخابی المپیک قابل دفاع است.

کارشناس هندبال ایران گفت: تیم ملی ایران توانست تیم‌های کره‌جنوبی، کویت و هنگ‌کنگ را شکست دهد و در یک بازی هم مقابل کویت به تساوی رضایت داد و نتیجه یک مسابقه را هم به بحرین واگذار کرد. فکر می‌کنم کسب ۳ پیروزی، یک تساوی و یک شکست عملکرد خوبی از تیم ملی ایران بود. همه فکر می‌کردند که قطر باتوجه به شرایطی که دارد و میزبان مسابقات هم هست به راحتی قهرمانی و المپیکی می‌شود، اما دیدیم که بحرین اجازه این کار را به آنها نداد.

غلامی خاطرنشان کرد: حضور در این مسابقات کمک کرد تا کادر فنی نقاط ضعف و قوت تیم را شناسایی کند. باید برای تورنمنت‌های بعدی برنامه‌ریزی دقیق صورت بگیرد. باید تلاش کنیم و جایگاه خود را در بین تیم‌های آسیایی ارتقا دهیم. رقابت‌های قهرمانی آسیا و انتخابی جهان پیکارهای خیلی مهمی برای ما خواهد بود، اما این شانس را داریم که جز یکی از تیم‌های آسیایی حاضر در مسابقات جهانی باشیم.  اگر لژیونرها زودتر بیایند و چند دیدار دوستانه سطح بالا هم برگزار شود، قطعاً ایران حرف‌های زیادی برای گفتن خواهد داشت.

مدیرفنی تیم ملی هندبال جوانان ایران درخصوص برنامه‌های تیم ملی جوانان،گفت: ما تاکنون ۴ مرحله اردو برگزار کرده‌ایم و در این مدت به دنبال انتخاب نفرات بودیم.از ۱۷۰ نفر تست گرفتیم و حالا منتظر برگزاری مسابقات جوانان ایران در قزوین هستیم تا شاید از این مسابقات هم بتوانیم نفراتی را انتخاب کنیم. در مجموع با ۳۰ نفر تیم را بسته و اردوها را به صورت جدی‌تر پیش خواهیم برد. چند تورنمنت هم خواهیم داشت تا بتوانیم حضور قدرتمندی در رقابت‌های قهرمانی جوانان آسیا که مرداد ماه سال آینده به میزبانی ایران برگزار می‌شود، داشته باشیم.

انتهای پیام/س

نوشته غلامی: عملکرد هندبال در قطر قابل دفاع بود/ لژیونرها بودند، شرایط تغییر می‌کرد اولین بار در اخبار ورزشی. پدیدار شد.