اوجاقی: چینی‌ها از میزبانی بیشترین استفاده را می‌کنند/ می‌رویم تا بهترین عملکرد را داشته باشیم

حسین اوجاقی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سؤال که شرایط تیم ملی ووشو پیش از اعزام به مسابقات جهانی چین در چه وضعیتی است، گفت: بچه‌های ما تمرینات خوبی را پیگیری کردند و این آخرین مرحله اردوی تیم ملی است. روز چهارشنبه تیم راهی محل برگزاری مسابقات می‌شود. واقعیت این است که حجم تمرین‌ها  پایین‌ آمده، اما تمرین ما سرعتی پیگیری می‌شود. بیشتر از هر چیزی شرایط روحی و روانی بچه‌ها خیلی برای ما مهم است، برای اینکه آنها آسیب نبینند و در واقع آماده حضور در مسابقات جهانی شوند. خوشبختانه بچه‌‌های تیم ملی از لحاظ روحی روانی و جسمانی شرایط خوبی دارند. 

وی در ادامه صحبت‌های خود، گفت:‌ خدا را شکر همه شرایط برای تمرینات خوب و منظم در طول این مدت آماده بود. امکانات تمرینی، حریفان خارجی و … همه باعث شد تا بچه‌ها تمرینات خوبی را داشته باشند. خوشبختانه تا به این جای کار شرایط خوبی برای همه ملی‌پوشان حاکم است. 

سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سؤال که آیا قهرمانی تیم ملی ووشوی ایران در مسابقات جهانی روسیه آیا باعث نمی‌شود بار سنگینی روی دوش تیم ملی ایران باشد؟، گفت: ما می‌رویم که بهترین عملکرد را داشته باشیم، اما باید واقعیت را در نظر بگیریم، تغییراتی ایجاد شده که شاید تأثیر داشته باشد، ولی ما سعی می‌کنیم با تمریناتی که انجام داده‌ایم تغییرات را نادیده بگیریم. چین میزبان مسابقات جهانی ووشو است و قطعاً همه کشورها همیشه از میزبانی خود بهترین و بیشترین استفاده را می‌کنند. نکته دوم که خیلی مهم است، اینکه در این دوره از مسابقات هر روز وزن‌کشی برگزار می‌شود؛ در گذشته یک بار وزن‌کشی انجام می‌شد، اما حالا دیگر هر بازیکنی هر روزی که می‌خواهد مبارزه کند، باید در مراسم وزن‌کشی شرکت کند. 

اوجاقی در پاسخ به این سؤال که گویا قرار است شما برای حضور در جلسه کمیته‌های فدراسیون جهانی زودتر به چین اعزام شوید، موضوع برگزاری این جلسه چیست، اظهار داشت: کمیته‌های فدراسیون جهانی تقریباً ۸ تا ۱۰ کمیته هستند، ما هم در چهار کمیته این فدراسیون نماینده داریم. بنده این افتخار را دارم که چندین دوره عضو کمیته ورزشکاران باشم، به همین دلیل برای حضور در این جلسه به همراه چند نفر از دوستان دیگر روز دوشنبه راهی چین می‌شویم تا در جلسه کمیته فدراسیون‌های جهانی شرکت کنیم. این جلساتی که برگزار می‌شود خیلی مهم است، چون پیشنهادهایی از دل این کمیته‌ها به فدراسیون جهانی ارائه می‌شود که بعدها به صورت قانون تصویب می‌شود و در مسابقات اجرایی می‌شود. 

سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سؤال که گویا نمایش امتیاز در طول مسابقات که روی تابلوها دیده می‌شود از جمله پیشنهادات شما بوده، آیا صحت دارد یا خیر، گفت: بله، ما قبل از اینکه در این جلسات فدراسیون جهانی حضور داشته باشیم، در فدراسیون جلسات هم‌ اندیشی برگزار می‌کنیم که در کمیته فدراسیون جهانی چه پیشنهاداتی را ارائه کنیم. من چند دوره قبل تقریبا پنج تا شش سال پیش پیشنهاد نمایش امتیاز روی تابلوها را در جلسه کمیته فدراسیون‌ها ارائه کردم، پس از آن بعد از تصویب در هیأت رئیسه و کمیته فنی فدراسیون جهانی این اتفاق رخ داد. بحث ویدئو چک، استفاده سلاح در تالو و برخی دیگر از مسائلی که در واقع به صورت قانون در می‌آید از قبل به صورت پیشنهاد از سوی اعضای کمیته‌ها بوده که در نهایت به صورت قانون در می‌آید. 

اوجاقی در پایان صحبت‌های خود، اظهار داشت: جا دارد از همه آنهایی که برای ما زحمت کشیدند، آنهایی که دعای خیرشان بدرقه راه ما بوده، از رئیس فدراسیون تا آنهایی که درب سالن تمرین را برای ما باز می‌کنند تشکر می‌کنم.از هیأت‌ها، مربیان شهرستان‌ها و… آنهایی که همیشه به ما کمک کردند تشکر می‌کنم. این همدلی که بوده که الان بچه‌های ووشوی ایران در این جایگاه هستند. 

انتهای پیام/س

نوشته اوجاقی: چینی‌ها از میزبانی بیشترین استفاده را می‌کنند/ می‌رویم تا بهترین عملکرد را داشته باشیم اولین بار در اخبار ورزشی. پدیدار شد.