سهرابیان: برای بردن توریست به المپیک، برنامه‌ریزی معمولی کافیست/ جای یکی دو قایقران خالی است

علیرضا سهرابیان رئیس فدراسیون قایقرانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره شرایط ملی‌پوشان روئینگ ایران برای مسابقات قهرمانی آسیا که اوایل آبان در کره جنوبی برگزار می‌شود، اظهار داشت: این ورزشکاران بهترین‌های ما هستند، هر چند به خاطر تغییر ارنج‌ها یکی دو قایقران نتوانستند در تیم ملی باشند که جایشان خالی است، امیدوارم در اعزام‌های بعدی با قدرت حاضر شوند.

وی افزود: امیدوارم ما بتوانیم در مسابقات قهرمانی آسیا بهترین نتایج را کسب کنیم. این مسابقات رقابتی است  که همه کشورها تلاش خود را می‌کنند تا بهترین نتایج کسب شود، امیدوارم نتایج ما هم مطلوب باشد. 

سهرابیان درباره قول‌هایی که رئیس کمیته ملی المپیک و وزیر ورزش در آخرین بازدید از صنعت قایقرانی داده بودند مبنی بر اینکه چقدر این وعده‌ها عملی شده،تصریح کرد: رئیس کمیته ملی المپیک به ما پرداختی داشت،‌وزیر ورزش هم دستور داده تا کارها انجام شود، من این موضوع را پیگیری کردم که گفتند این جریان مسیر خودش را طی می‌کند، امیدوارم قبل از اعزام قایقرانان، کارهایی انجام شود، البته مسئولان ورزش همیشه نسبت به قایقرانی لطف داشته‌اند.

 

رئیس فدراسیون قایقرانی در پاسخ به این سؤال که هنوز مربی تیم ملی کانو مشخص نیست، چه زمانی شما قرار است مربی ملی را معرفی کنید، خاطرنشان کرد: عادل مجللی در طول سال و در پائیز و زمستان در شهر خودش تمرین می‌کند، او با مربیان لهستانی ارتباط دارد، سایر ورزشکاران هم زیرنظر ایمان پورعزیز کار می‌کنند. ما برای مربیان برنامه‌هایی داریم، قرار است برای دانش‌افزایی آنها دوره‌هایی برگزار شود. 

وی در پاسخ به این سؤال که آیا قرار است تا المپیک کانوسواران با پورعزیز کار کنند، گفت: خیر، من چنین صحبتی را نگفتم. من هم دوست دارم مربیان آلمانی وکانادایی در ایران حضور داشته باشند، یا مربیان دیگر که تیم بزرگسالان را در دست بگیرند. همه فدراسیون‌ها دوست دارند چنین اتفاقاتی برایشان بیفتد، اما باید به بودجه و توانمندی‌مان نگاه کنیم. امسال سال کسب سهمیه المپیک است و ما با حداقل‌ها کارها را انجام می‌دهیم. 

سهرابیان درباره حمایت‌های مالی وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک یادآور شد: این دو سازمان لطف‌شان شامل حال ما شده است، آنها بیشتر از آنچه قبلاً بوده به ما کمک کرده‌اند، اما به یاد داشته باشیم ما سه فدراسیون هستیم و فقط موضوع کسب سهمیه مطرح نیست. اگر می‌خواهیم موفق شویم، باید از الان بکاریم تا ۸ تا ۱۲ سال دیگر برداشت کنیم. اگر قرار است توریست به مسابقات المپیک ببریم، با همین برنامه‌ریزی معمولی هم می‌توانیم کار را انجام دهیم، اما اگر می‌خواهیم قدرتمند ظاهر شویم، نیازمند برنامه خاصی است. 

رئیس فدراسیون قایقرانی درباره میزبانی ایران برای مسابقات کانوپولوی قهرمانی آسیا اظهار داشت: من با رئیس و دبیرکل آسیا صحبت کردم، آنها گفتند دوباره باید درخواست بدهیم،‌ کشورهای آسیایی جنوب شرق گفته بودند با توجه به مسابقات کسب سهمیه المپیک مشکل دارند و نمی‌توانند به ایران بیایند که به نظرم این بهانه بی‌معنا بود. ما قطعاً این کار را انجام داده و میزبانی را دوباره درخواست می‌دهیم. 

انتهای پیام/س

نوشته سهرابیان: برای بردن توریست به المپیک، برنامه‌ریزی معمولی کافیست/ جای یکی دو قایقران خالی است اولین بار در اخبار ورزشی. پدیدار شد.