بررسی انتخابات فدراسیون‌ها در مجلس/ یوسف‌نژاد: نگران برخوردهای سوءاستفاده‌گرایانه هستیم

به گزارش خبرگزاری فارس، علی اصغر یوسف‌نژاد نماینده مجلس درباره برخوردهای سلیقه‌ای وزارت ورزش برای انتخابات فدراسیون‌های ورزشی گفت: ما امروز این موضوع را بررسی کردیم واقعا نگرانیم چطور برخوردهای سلیقه‌ای و سوءاستفاده‌گرایانه رخ می‌دهد. صلاح بود کسی که در معاونت بوده استعفا دهد. روح انتخابات این است موقعیت افراد نوع مسئولیتی را که می‌خواهند بگیرند پوشش ندهد.

یوسف‌نژاد ادامه داد: شما تصور کنید وزارت هم مجری هستند، هم تایید صلاحیت می‌کنند و هم در انتخابات شرکت دارند. کاری به قانون نداریم اما از نظر اخلاقی، جایگاه دموکراسی و اینکه برای دوری بودن از تهمت آیا این استعفا درست است یا خیر؟ من اصرار وزارت را نمی‌فهمم که چرا تحریک می‌کنند؟ این موضوع در رأی‌گیری با موضع خاصی همراه خواهد بود. صلاح بود حتی اگر قانون نداشتیم به خاطر احترام به آزادی، استقلال و منزلت دموکراسی این معاون استعفا دهد.

وی با اشاره به برگزاری جلسه در این خصوص، خاطرنشان کرد: ما در حال بررسی هستیم تا نقطه‌نظرات خودمان را به وزارت ورزش ارائه دهیم. ظهر امروز نشستی هم در باره این موضوع داریم.

نماینده مجلس شورای اسلامی درباره اینکه آیا ممکن است در این خصوص از وزیر هم سوال شود، خاطرنشان کرد: هر فردی می‌تواند از وزیر سوال کند. ما تلاش می‌کنیم به صورت دوستانه و از راه مصلحت این موضوع حل شود.

یوسف‌نژاد که با رادیو تهران گفت‌وگو می‌کرد درباره اینکه معاون وزیر خودش ناظر است و شرکت‌کنندگان در انتخابات با چه امیدی شرکت کنند، تصریح کرد: علاوه براینکه ناظر هستند، تایید انتخابات هم با آنهاست. در بین افرادی که نامزد شده‌اند، افراد باسواد، تحصیل‌کرده، ورزشی و متشخص هم هستند. نمی‌دانم چرا وزارت ورزش آنقدر روی این موضوع حساسیت دارد؟ حالا اگر یک آقایی می‌خواهد در انتخابات شرکت کند مانند دیگر نامزدها بیاید.

وی درباره اینکه آیا نامزدها حق اعتراض در این خصوص دارند، گفت: بله، این فضا برای همه هست و طبیعی است. حق هم با آنهاست ما حتی شاهد چند اعتراض هم بوده‌ایم.

انتهای پیام/س

نوشته بررسی انتخابات فدراسیون‌ها در مجلس/ یوسف‌نژاد: نگران برخوردهای سوءاستفاده‌گرایانه هستیم اولین بار در اخبار ورزشی. پدیدار شد.